· piątek, 29 maj 2020 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


SHIHAN NORIYUKI TANAKA 7.DAN ZMARŁ  
20 maja 2020

15 maja otrzymaliśmy smutną wiadomość, że Shihan Noriyuki Tanaka zmarł w wieku 68 lat.

Noriyuki Tanaka rozpoczął karierę w karate w 1977 roku w Osace. W 1983 roku został zwycięzcą w kategorii wagi ciężkiej podczas Turnieju Prefektury Chiba. W 1997 roku znalazł się w czołówce czterech bojowników w turnieju All-Japan wśród weteranów w kategorii wagi ciężkiej.

Do 2001 roku pracował jako nauczyciel w liceum w Prefekturze Chiba.

Shihan Noriyuki Tanaka był prawdziwym Nauczycielem. Jego dojo w Chibie było nie tylko miejscem do uprawiania karate Kyokushinkai. Realizował specjalną misję, którą Shihan Tanaka, jako lider dojo, sformułował jako „wychowywanie współczesnych samurajów”. Przez całą swoją pracę starał się przekazać swoim uczniom poprzez trening fizyczny główne wartości - znaczenie pielęgnowania dyscypliny, cierpliwości, okazywania szacunku i uznania dla nauczycieli. Shihan Tanaka nauczał swych podopiecznych okazywania szacunku rodzicom, wdzięczności wobec ludzi i uczciwości, niezależnie od tego, co się wydarzy.

Shihan Tanaka całkowicie poświęcił się promocji karate Kyokushin - sztuki, która - jak był przekonany - wraz z innymi japońskimi sztukami walki - była „żywym kwiatem japońskiej kultury”.

Będąc przedstawicielem KWF w Japonii, Shihan Tanaka i jego uczniowie zawsze aktywnie uczestniczyli w międzynarodowych konkursach zarówno w ramach KWF, jak i KWU, gdzie zawsze wykazywali się wysokimi osiągnięciami i zdobyli nagrody. Dla KWU Noriyuki Tanaka zawsze był świetnym przyjacielem i niezawodnym partnerem, na którego zawsze mogliśmy liczyć.

W październiku 2017 r., Podczas ceremonii otwarcia 31. Mistrzostw Europy Kyokushin w KWF, Shihan Noriyuki Tanaka otrzymał 7. dan jako najbardziej aktywny międzynarodowy przedstawiciel KWF.

Shihan był organizatorem jednego z największych międzynarodowych turniejów Kyokushin - KWF International Open Tournament [The Karate Grand Prix]. Turniej odbywał się co roku w mieście Chiba, zawsze gromadził setki sportowców z różnych krajów i organizacji. Zgodnie z tradycją, pomimo ciężkiej choroby, z którą Shihan już walczył, w marcu turniej odbył się jak zawsze. Wszyscy zawodnicy, karatekowie, trenerzy i entuzjaści Kyokushin na zawsze zapamiętają [Grand Prix Karate] 2020, jako przykład wytrzymałości i niekończącego się poświęcenia pracy, którą pokazał nam Shihan.

Szacunek, przyzwoitość i oddanie są tym, czego Shihan Noriyuki Tanaka nauczył swoich uczniów i wszystkich, którzy go znali, na podstawie własnego przykładu. Tacy ludzie nigdy nie odchodzą, jego nauczanie pozostaje żywe z uczniami, którzy z kolei przekażą następnemu pokoleniu wszystkie wartości, które Shihan zaszczepił przez całe swoje życie.

Zawsze będziemy zachowywać najcieplejsze wspomnienia o nim w naszych sercach.

Najbardziej szczere kondolencje dla jego rodziny i jego ukochanych.

Z niekończącą się wdzięcznością i miłością.

26. ROCZNICA ŚMIERCI MAS OYAMA - 26 KWIETNIA 2020  
9 kwietnia 2020

7TH GRAND PRIX KWF TOKYO 1 MARCA 2020  
4 marca 2020
01.03.2020 w Tokio odbył się 7. Otwarty Turniej Grand Prix KWF, w którym wzięło udział ponad 600 zawodników i zawodniczek z 10 krajów walczących w kategoriach wagowych seniorów i juniorów. W imieniu KWF otwarcia turnieju dokonał Sekretarz generalny Andrzej Drewniak, który uczcił minutą ciszy pamięć Honorowego Prezydenta i założyciela KWF Loek Hollandra oraz omówił Jego nieprzeciętne asługi w propagowaniu Kyokushin w Europie oraz na świecie, także jako członka Zarządu IKO i ucznia Mas. Oyama. Gośćmi honorowymi byli: Sekretarz KWU Alexander Pichkunov, Dyrektor AKR Sergey Suvorov, CR Chin Noriyasu Hamai i CR Kazakstanyu Muktar Juldasssov oraz 9 przedstawicieli japońskich organizacji Kyokushin. W kularach odbyó się kilka spotkań poświęconych rozwojowu KWF oraz wspólpracy z Japonią.
Organizatorem corocznego Grandprix był CR Japonii Noriyuki Tanaka.
Nasz kraj reprezentowali juniorzy: Dominik Janczak, Weronika Mazur i Nina Janczak pod przewodnictwem shihan Andrzeja Drewniaka. Nasi zawodnicy stoczyli zacięte walki, senpai Dominik Janczak zajął 3 miejsce, senpai Weronika Mazur również 3 miejsce a Nina Janczak ukończyła turniej na miejscu 9-16. Sensei Piotr Janczak pełnił funkcje sędziego na macie. Naszym zawodnikom dopingowali sensei Ania, senpai Anetta i Grzegorz. Cała grupa zwiedziła kilka najciekawszych miejsc w Tokyo i Kamakura oraz zakończyła pobyt w Japonii uroczystą Sayonara w restauracji widokowej na 50 piętrze w Shinjuku -będącym  japońskim Manhattanem. 

1. GRANDPRIX 2. JUNIORS 3. AWARDS

  

4. TV INTERVIEW 5. SIGHTSEEING

  

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU WSCHODNIEGO I MMM CHEŁM, 8 MARCA 2020  
17 lutego 2020

8 marca 2020 odbyły się w Chełmie Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i MMM z udziałem 364 zawodników z 42 ośrodków Kyokushin. Uroczystego otwarcia dokonali przedstawiciele Władz Miasta. Sędzią głównym był shihan Jacek Czerniec a sędzią technicznym shihan Krzysztof Policha.

Organizatorem mistrzostw był Chełmski Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Waldemara Kozieł.

Galeria zdjęć.

 

WYNIKI

 

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ZACHODNIEGO I MMM, NOWY TOMYŚL, 7 MARCA 2020  
17 lutego 2020

7 marca 2020 odbyły się w Hali Sportowej MOSiR w Nowym Tomyślu Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego oraz MMM z udziałem 230 zawodników z 29 ośrodków Kyokushin. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta Włodzimierrz Hibner, który także ćwiczy rekreacyjnie Kyokushin. Ponadto pozytywnie został oceniony przez Specjalną Komisję Rekordów udział ponad 300 uczestników tzn. zawodników, sędziów i trenerów w zbiorowym teście sprawnościowym.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Jan Mazurkiewicz. Spikerkę prowadzili sensei Paweł Sujka i sensei Jarosław Remus. Organizatorem mistrzostw był Klub Karate Kyokushin kierowany przez  sensei Krzysztofa Szeffner.

Galeria zdjęć w opracowaniu.

 

WYNIKI

POGRZEB SHIHAN LOEKA HOLLANDRA 10.DAN  
22 lutego 2020

22 lutego 2020 roku w holenderskim Rotterdamie odbyło się ostatnie pożegnanie prezydenta honorowego KWF shihan Loek Hollander 10. dan. W pogrzebie uczestniczyło kilkaset osob w tym wielu karateka w karategi z całego świata. Oficjalna delegacja Polskiej Organizacji Kyokushinkai składała się z prezesa POK shihan Andrzeja Drewniaka oraz viceprezesa shihan Roberta Kopciowskiego, delegacja Polskiej Organizacji Shinkyokushin była reprezentowana przez shihan Remigiusza Karpińskiego i shihan Eugeniusza Dadziboga. Uczestniczył także trener POK shihan Robert Wajgelt. Najbliżsi przyjaciele i wspólpracownicy shihan Hollandra z Holenderskiej Organizacji Karate Kyokushin oraz członkowie zarządu Kyokushin World Federation - prezydent shihan Antono Pinero, sekretarz generalny shihan Andrzej Drewniak i skarbnik shihan Lars Hogquist nieśli trumnę zmarłego do miejsca wiecznego spoczynku. Mowy pożegnalne wygłosiło 10 osób w tym shihan Pinero. Zgromadzeni pożegnali mistrza jedną z jego ukochanych technik seiken chudan tsuki.

Spoczywaj w pokoju shihan. OSU!

film

kliknij na zdjęcie by powiekszyć

    

 

ODEZWA ZARZĄDU KWF Z POWODU ŚMIERCI SHIHAN LOEK HOLLANDER.  
18 lutego 2020

Wyrażamy najgłębsze ubolewanie z powodu utraty prezydenta Loeka Hollandera.

Był naszym założycielem i świetnym przywódcą.

Wniósł ogromny wkład w sukces naszej demokratycznej Światowej Federacji Kyokushin.


Pozostaje doskonałym przykładem najwyższego ducha Kyokushin i poświęcenia na całym świecie.


Praca pod Jego zarządem była dla nas zaszczytem.


Jego droga inspirowała nas by trenować ciężej.


Niech spoczywa w pokoju.

Osu.


Podpisali:

Prezydent Kyokushin World Federation shihan Antonio Pinero,
Vice Prezydent shihan Hristo Traikov
Generalny Sekretarz shihan Andrzej Drewniak
Skarbnik shihan Lars Hogquist
Członek Zarządu shihan Lesław Samitowski
Członek Zarządu  shihan Daniel Trifu
Członek Zarządu  shihan Mauricio Alvarada

 

 

09.01.2020  4. MISTRZOSTWA ŚWIATA KYOKUSHIN W KWU, KAZACHSTAN, 7-8.12.2019  
29.12.2018  NOWOROCZNY TRENING W RAMACH 2 DNIOWEGO SEMINARIUM Z SHIHAN ALEKSANDER PICHKUNOV 11 - 12 STYCZNIA 2020  
12.12.2019  WSPÓŁPRZEWODNICZĄCY KWU YURI TRUTNEV UHONOROWANY STOPNIEM 6 DAN  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2020 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai